Корпус свіча
Поступовими діями з гори до низу нанеси шмаровидло по обох напрямних стему в боттомі хаузинга. Якщо відчуваєш як пензлик все ще сухо треться о пластик, трохи додай шмаровидла, але обережно.Пружина
Є два варіанти як змастити пружину. Розглянемо обидва, бо кожний з них краще за попередній.Стем
Деякі свічі можуть вже мати мастило з заводу, але його майже завжди замало або воне неконсистентне нанесено. У нас свічі сухі, якщо в тебе змащені і є бажання максимально упоротися, то заводське мастило можна прибрати серветкою, але в нашій практиці ще не було такого, щоб нанесення нового мастила поверх старого якось на щось вплинуло (звісно, якщо хтось там не намазав пензликом кілограми шмаровидла власноруч, в такому випадку прийдеться все прибрати).Збираємо свіч
Зараз перед тобою повинна бути наступна картина: ботом свіча стоїть в станції, змащена пружина на своєму місці, на пружині стем НІЖКАМИ ДО КОНТАКТУ. Зверху вся ця краса накривається топом і тиснеш доки усі кріплення не заклацнуть. Робиться це без зайвих зусиль! На цьому етапі дуже легко пошкодити свіч і без певного досвіду виправити його нелегко. Звертай увагу якою стороною топа закриваєш свіч, більш піднята сторона хаузінгу повинна бути над контактами, свіч повинен замикатися дуже легко, не більш ніж вага пружини, якщо не йде, не треба тиснути, щось не так, перевір чи вірно встановлений стем, та чи вірною стороною ти надягаєш топ. У відкривачці свіч не закриється, тому якщо нема станції, свіч треба закрити вручну (не забудь подякувати собі що зекономив на станції)По-перше, змащені перемикачі набагато плавніші, ефект різниться від свіча до свіча, та залежить від якості, та матеріалу з якого вироблено стем та хаузінг.
По-друге, шмаровидло зменшує реверберації та свічі звучать краще. Той самий creamy thock з ютуба неможливий без змащення. Нехай саунд-тести все скажуть за нас.
Можна або не домазати, або перемазати. Якщо свіч погано змащений буде достатньо плавний, треба буде розібрати та домазати де не вистачає. Ми радимо з початку змазати 2-3 свічі та зібрати їх, щоб перевірити результат, якщо ти задоволений результатом, то можеш вже включати конвеєр та мазати усі інші. Також, варто пам'ятати, що у перемикачів з різних матеріалів різний результат шмарування (виграють усі, але деякі менш, а деякі досі суттєво). Перемазаний свіч важко з чимось переплутати, він чвякає-хуякає під час натискання. Шмаровидло вилазить назовні, а стем може навіть не повертатися на місце. Такий свіч однозначно треба розбирати та прибирати зайве мастило.
Іноді таке трапляється, що деяка кількість мастила збирається в низу свіча і там плямкає, якщо ти впевнений, що не перемазав, спробуй деякий час покористуватися цим перемикачем, шмаровидло розподілиться уздовж усієї напрямній і стане краще.
Якщо ти намагався закрити свіч не тією стороною топа, то скоріш за все ти погнув ліф (металевий контакт всередині) тут вже важко сказати й треба дивитися кожний окремий випадок, але у більшості таких випадків ліф треба міняти, тому що вручну повернути йому фабричну форму дуже важко.
Якщо пошкоджений корпус перемикача, то на жаль, його вже не врятувати, але не поспішай викидувати все інше до смітника, по-перше це не останній зламаний свіч, а по-друге з різних свічей можна зібрати так званий Франкенсвіч, це перемикач, який зроблений з різних деталей інших свічей. Іноді результати перевищують очікування, саме так і були народжені дуже популярні колись Holy Panda.
Ще можеш додати філмси. Це такі тонкі плівки, які встановлюються між топом та боттомом, та роблять перемикач більш щільним. Від цього однозначно виграє більшість свічів, іноді попадаються нови перемикачі, у яких корпус добре підігнаний і філмси їм не потрібні. Якщо свічі відкриваються\закриваються не перший раз, то можно сміливо філмити.
Можна замінити пружину. Завдяки цьому можна полегшити свічі, або навпаки зробити більш важкими. Для цього треба взяти відповідну пружину з меншою, або більшою грамовкою ніж у твоїх перемикачів.
В результаті твоє життя розділиться на до і після. В одному випадку ти більше ніколи не захочеш друкувати на незмащених свічах, а в іншому ти ніколи більше не захочеш змащувати свічі знову, але тайпінг на звичайних свічах вже ніколи не буде такім, як раніше. Варто пам'ятати, що свіч любінг це медитативний процес, який вимагає терпіння та навичок, але якщо все робити вірно, та без зайвих рухів, то у гіршому випадку усі ці речі оборотні та якщо щось пішло не так, це досі легко виправити. Головне не поспішай і уважно читай гайд. Ось і все, став лайк, підписуйся на наш телеграм-канал, щоб першим дізнаватися наших новин, завітай в чат, щоб поділитися досвідом, мий руки перед їжею та не ігноруй повітряну тривогу.