Усі використовують кукі, й ми також. Але в інших речах, ми кращі за них. Чесно.

ГЛОСАРІЙ

Вперше пірнувши у світ механічних клавіатур дуже легко заплутати в специфічних термінах
В цьому розділі зібрані відповіді на більшість питань які бентежать людину при першому виборі клавіатури, або при першому контакті з нашим магазином. А якщо питання залишаться, запитайте нас, ми тут саме для цього. Цей список не претендує на абсолютну повноту, ми лише зібрали усталені та найбільш поширені терміни. Глосарій поповнюється, якщо ви вважаєте, що якийсь термін застарілий, або помилковий, або якогось не вистачає, зв'яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом.

A B C D F G I J K N O P Q S T
  • ABS
    Акрилонітрил бутадієн стирол - найпоширеніший вид пластику з якого виготовляються клавіші. Набув широкого поширення через низьку ціну і простоту виробництва. Має ряд недоліків, клавіші з даного виду пластику більше схильні до зносу, від частого використання кейкапи починають блищати. Деякі користувачі навпаки вважають, що це красиво, а ми вважаємо, що це чудово, коли є різні смаки. Ковпачки світлого кольору з пластику ABS жовтіють під впливом сонячних променів.
  • Alps
    Перемикачі від японської компанії Alps Electric. Мають схожий з Cherry MX механізм дії, але через більшу кількість деталей складніше конструктивно. На цей час оригінальні свічі не виробляються, проте доступний цілий ряд клонів від різних виробників.
  • ANSI
    Поряд з ISO – одна з найпопулярніших фізичних розкладок клавіатур. Зустрічається у продуктах для північноамериканського ринку, абревіатура походить від American National Standards Institute. Візуально відрізняється клавішею Enter заввишки в один ряд і подовженою лівою Shift.
  • Backlit
    Підсвічування символів клавіатури. Конструкція клавіш дозволяє світлу від діода в перемикачі проходити через символ і підсвічувати його зсередини
  • Blank
    Кейкапи без символів
  • Click/Clack
    Кліком називають клацання, що видається спеціальним пристроєм у перемикачі. "Клак" — термін, прийнятий у спільноті, для позначення звуку, з яким перемикач повертається у вихідне положення після натискання. Ці два поняття йдуть пліч-о-пліч, оскільки при енергійному наборі тексту звук формується з декількох складових - безпосереднього клацання перемикача, звуку від удару ковпачка об кришку корпусу і звук від повернення перемикача у вихідне положення.
  • Colemak
    Одна з трьох найпопулярніших латинських розкладок клавіатур та найсучасніша з трьох. Удосконалена версія Dvorak, перероблена з урахуванням комфортного переходу з QWERTY та сучасних реалій використання комп'ютерних клавіатур.
  • Cherry
    Німецька компанія виробник перемикачів. Творець популярних перемикачів Cherry MX, назва яких фактично стала загальною у світі механічних клавіатур.
  • Custom
    Штучний екземпляр, зібраний вручну. Таку клавіатуру не можна придбати у готовому вигляді, його збирають самостійно або звертаються до фахівця. Також можуть зустрітися кастомні кейкапи, дроти, підставки тощо.
  • DIP switch
    Інтегрований в клавіатуру перемикач, який дозволяє змінювати деякі перманентні характеристики пристрою без використання ОС або програмного забезпечення. Можна зустріти перемикання між розкладками Dvorak, Colemak, QWERTY або положення Win та Alt для використання як Alt та Cmd у MacOS.
  • Double-shot
    Спосіб виготовлення ковпачка, коли шар пластику одного кольору наноситься поверх другого шару іншого кольору. За такого методу напис на ковпачку ніколи не зітреться. Даний спосіб дорожчий у виробництві та має деякі обмеження по шрифтах, зате такі клавіші неймовірно витривалі й зберігають свій вигляд довгий час.
  • Dvorak
    Розкладка латинської клавіатури, створена А.Двораком як альтернатива QWERTY, покликана знизити втому при тривалій роботі за клавіатурою та підвищити швидкість набору тексту. Попри те, що Dvorak підтримується більшістю ОС, вона так і не змогла наблизитись за популярністю до QWERTY.
  • Full-size
    Повнорозмірна клавіатура з нампадом, F-клавішами та курсорним блоком. Загальна кількість клавіш: 104-108 шт.
  • Group buy
    (GB)
    Колективна закупівля. Дозволяє покупцям купити продукт за прийнятною вартістю, а виробникам знизити витрати до рентабельних шляхом збільшення одиниць, що випускаються. Часто використовується для придбання кейкапів, кабелів, корпусів та інших кастомних комплектуючих для клавіатур.
  • Interest Check
    (IC)
    Перевірка інтересу до нового продукту. Проводиться на спеціалізованих ресурсах з метою виявлення інтересу потенційних покупців до нового продукту, перш ніж відкривати пропозицію групової закупівлі.
  • ISO
    Стандартна фізична розкладка для європейських клавіатур, затверджена International Organization for Standardization. Візуально ідентифікується за великою клавішею Enter, короткою лівою Shift та правою Alt Gr.
  • JCUKEN
    (ЙЦУКЕН)
    Основна кирилична розкладка. Була створена в США наприкінці ХІХ століття для печатних машин і до нашого часу дійшла з незначними змінами.
  • Keycap
    Кейкап, ковпачок, клавіша. Та частина кнопки, з якою користувач взаємодіє безпосередньо, натискаючи її. Розрізняються за профілями, видом пластику та способом нанесення символів.
  • Numpad
    Нампад — блок із десятьма цифрами та функціональними клавішами навколо. Класично розташований на повнорозмірній клавіатурі праворуч. Іноді зустрічаються клавіатури з цифровим блоком праворуч або нампадом, як окремий пристрій введення.
  • Operating Force
    (Зусилля натискання)
    Необхідне зусилля, яке потрібно докласти для того, щоб привести перемикач у дію. Простіше кажучи, чим вище зусилля, тим сильніше треба тиснути на перемикач, щоб його нажати.
  • Operating Position (Точка активації)
    Положення клавіші, в якому натискання розпізнається клавіатурою. В середньому, точка активації знаходиться посередині загальної довжини ходу, однак є перемикачі, у яких точка зміщена ближче до початку руху з метою підвищити швидкість реакції на натискання та зменшити час, необхідний для розпізнавання.
  • PBT
    Поліетилентерефталат – вид пластику, що використовується для виробництва кейкапів. Приємний на дотик, відрізняється великою зносостійкістю, слабо схильний до впливу температур і хімічних речовин. Досить дорогий у виробництві, тому зустріти його можна лише у high-end клавіатурах та преміум комплектах кейкапів.
  • Plate
    (Монтажная плита)
    Металева (рідше пластикова) пластина, на яку кріпляться перемикачі та стабілізатори. Забезпечує додаткову жорсткість та надійність конструкції. Зустрічаються також клавіатури без пластини, такі клавіатури дешевші у виробництві, але таке кріплення менш міцне.
  • Profile
    Профіль — форма та висота кейкапа. Варто звернути увагу, що форма та висота клавіш можуть бути різними в рамках одного профілю, такі набори називаються "sculpted", профілі з однаковою висотою клавіш називаються "uniform".
  • Puller
    Пулер — пристрій швидкого зняття кейкапів. Існує два види — пластикові та дротяні. Використання дротяних краще, оскільки пластиковими є можливість подряпати або зламати ковпачок.
  • QWERTY
    Найпопулярніша латинська розкладка клавіатури. Дісталася нам у спадок від друкарських машинок. А ми й не проти, всі давно звикли.
  • Stabilizer
    (Стабілізатор)
    Механічний пристрій, призначений для усунення перекосів та деренчання у довгих клавіш (пробіл, шифт і т.д.).
  • TKL
    Tenkeyless — варіант клавіатури без цифрового блоку.
  • Travel Distance
    (Відстань ходу)
    Відстань, яку треба пройти перемикачу до точки акутації, або до моменту, коли він досягне корпусу. Наприклад, у Cherry MX Blue загальна відстань ходу 4мм, а точка актуації знаходиться на відстані 2мм.