Усі використовують кукі, й ми також. Але в інших речах, ми кращі за них. Чесно.

Поширені питання про механічні клавіатури

ЩО ЦЕ ВЗАГАЛІ ТАКЕ?

Візуально механічна клавіатура може мало чим відрізнятися від немеханічної й нетреноване око може відразу і не помітить різниці, але як часто буває у житті, вся справа у багатому внутрішньому світі. Давайте трохи пірнемо у будову клавіатури, та з'ясуємо, що це взагалі таке — механічна клавіатура.

Сьогодні найбільш поширені мембранні, та ножичні клавіатури. Перші — звичні клавіатури, які можемо знайти скрізь і продаються навіть у господарчих магазинах. Вони дешеві, відносно практичні та прості у виробництві, власно, це і є ключовою складовою їх поширеності. Принцип роботи нескладний, між контактом на платі та капом клавіатури розташована гумова мембрана (звідси й назва), яка й створює опір.

гумова мембрана мембраної клавіатури

ножичний механізм

У цього принципа є два суттєвих недоліки — як це часто буває, коли посередині є гума, то відчуття притуплюються, а ще, для того, щоб контакт замкнувся, треба продавити клавішу до кінця. Це робить тач-тайпінг неможливим, суттєво знижає швидкість набору, та й в загалі, так собі звичка.

Ножичний механізм де-факто те саме, що й мембрана, тільки там є особливий механізм зі зменшенною глибиною руху, який фіксує кап. Завдяки цьому, є можливість зробити клавіатуру ультратонкою, саме тому ця конструкція набула широкого поширення у ноутбуках, та портативних клавіатурах. Про якісь відчуття, або тактильність у такої клавіатури мови не йде, натискається і гаразд.
на нашу думку
Наразі нема єдиного поняття що таке "механічна клавіатура". Пропонуємо ставитись до цього питання ліберально й вважати механічною клавіатурою будь-яку, у клавіш якої є незалежний механізм натискання
Так, все вірно, механізми бувають різни. Деякі з'явилися півстоліття тому, деякі зовсім недавно. Сьогодні у механічних клавіатурах превалюють перемикачі Cherry MX та їх клони. Загалом, усі свічи можна поділити на тактильні, лінійні та клікаючі.

Ну ви напевно це і так знаєте, але які свічі обрати якщо я геймер? А якщо програміст? А якщо на пітоні? якщо стрімер? Блогер? Криптотрейдер? Інфлюенсер? Онліфансер?

Зараз може бути несподівано, але ми просуваємо цю думку вже не перший рік, нема ніякого зв'язку між родом вашої діяльності та свічами вашої клавіатури. Ви можете на роботі тихесенько шелестіти змащеними сайлент свічами, а вдома спочивати душею з клікаючими й ніхто вам цього не заборонить. Все що необхідно знати про перші свічи є у цієї статті й займає дві хвилини часу на читання. Так, там все дуже просто й без зайвої маркетингової маячні.

Насправді розмір і формфактор клавіатури не менш важливий ніж перші свічи, саме цьому ц нас є детальний гайд з фоточками. Якщо є сумніви до розміру, або не знаєте чим один відрізняться від іншого, вам туди.

Ще одна річ, яку варто тримати на увазі це капи. Різноманітність капів вражає, а їх вплив на клавіатуру важко недооцінити. Зовнішній вигляд, тактильні відчуття, звук — це все залежить від капів. Найкраща клавіатура може бути легко зіпсована поганими тонкими капами. Разом з тим: хороші капи могуть зробить погану клавіатуру гарною, а гарну — кращою. Вартість капів топової якості, наприклад як у Leopold, при купівлі окремо може легко досягаті вартості якоїсь клавіатури середньої руки. Не дивно, що капи це одна із перших речей, яку пускають під ніж виробники "геймерських" клавіатур у гонитві за маржею. В результаті виходіть клавіатура яка звучить як відро з цвяхами.

Ну ок, зрозуміло, а навіщо мені все це?

homo-nevpenenus (від lat. людина невпенена);
Це дуже хороше питання й ми раді, що Ви його задали! Важко заперечити тому, що клавіатура це основний засіб взаємодії з комп'ютером. Ми готові тижнями порівнювати таймінги пам'яті, розбиратись зі швидкістю накопичувача, частотою монітора тощо. А пристрій, який ми безпосередньо щоденно торкаємось руками, з допомогою якого реалізуємо наші думки або розповідаємо про відносини з родичами тиммейтів, чомусь залишається без належної уваги. Вплив вірно підібраної клавіатури схожий на вплив комфортного матраца, зручного взуття, або ергономічного робочого крісла. "До" якось було норм, а ось "після" життя більш ніколи не буде як раніше.

Правильна клавіатура здатна змінити багато речей. Починаючи від зовнішнього вигляду та атмосфери робочого простору, закінчуючи бажанням продовжувати друкувати ще і ще. Це безцінне відчуття, коли ідеш до робочого місця та знаєш, що там ВОНА. Чекає на тебе.