Усі використовують кукі, й ми також. Але в інших речах, ми кращі за них. Чесно.

Доступно про перемикачі механічних клавіатур

Ця стаття орієнтована на людей які обирають свою першу клавіатуру
Тут ми розглянемо основні речі на які варто звернути увагу при виборі свічей для першої клавіатури, обмежившись свічами, доступними у клавіатурах з коробки й не занурюючи в афтермаркет перемикачі та де і навіщо їх шукати.

На перший погляд, розгубитися у різноманітті свічів значно легше, ніж розібратися. Червоні, сині, коричневі, знову червоні, але вже сайлент, лінійні, тактильні, оптичні, механічни, лоупрофайл, гатерони, чері, топре, тексі, дюроки, альпаки, коали, панди… що за зоопарк?!

Так, звісно, кількість варіантів свічей приголомшує. Кількість думок в інтернеті тільки ускладнює задачу.

Але, якщо Ви обираєте свої перші свічі, то не варто намагатися осягнути неосяжне. Все одно, незалежно від задоволеності поточними свічами, через деякий час захочеться спробувати щось інші. То ж варто так перейматися першого разу? Тим більше, що перші на то і перші, щоб пам'ятати їх все життя незалежно від результату.

Які свічі мені краще вибрати?
Будь-яка людина, яка вирішила перейти на механічну клавіатуру
З усіх міфів про механічні клавіатури найбільш поширений це "механічні клавіатури — гучні".

Це не так. Вони можуть бути гучними. З різних причин. Отже, головне питання на яке варто відповісти при виборі першої клавіатури, це наскільки гучною вона повинна бути. Свічі не головна скрипка у цьому оркестрі, але якщо ми тут обираємо саме їх, то умовно поділимо усі перемикачі на три типи: silent (тихі), звичайні та clicky (клікаючі).

Якщо хочете максимально тиху клавіатуру, то Ваш вибір silent свічі (Cherry MX Silent Red, Silent Black тощо)

Якщо хочете гучну клавіатуру, клік-клік-клік і тому подібне, то для Вас є клікаючі свічи (Cherry MX Blue, Gateron Blue, Keychron Blue тощо)

В усіх інших випадках обираємо між лінійними та тактильними перемикачами.

NB: свічі не єдина річ, яка впливає на загальний звук клавіатури. Жодні найтихіші свічі не врятують тонкі капи й порожній як барабан корпус клавіатури.

Лінійні

Тактильні

Cherry MX Red
Cherry MX Brown
Скоріш за все Ви вже побачили різницю на гіфках, але, про всяк випадок. Рух лінійного свіча рівномірний по всій довжині, актуація ніяк не визначена. У тактильного перемикача на ліфі є маленький горбок розташування якого співпадає з місцем спрацювання перемикача, завдяки чому Ви відчуваєте актуацію пальцями.
Відверто кажучи, якщо не кидатись у крайнощі та не брати занадто легкі або занадто важкі свічі, то для першої клавіатури підійдуть і лінійні, і тактильні свічі. Все одно, якщо Ви творча людина у пошуку прекрасного (а Ви така, раз Ви тут, шукаєте для себе ідеальну клавіатуру), то одними свічами на все життя Ви не обмежитесь, тому краще звернути увагу на такі речі як розкладку і формфактор клавіатури, наявність хотсвапа, та корпус клавіатури взагалі, тому що свічі та капи змінити легко, а ось з іншим буде складніше.