Усі використовують кукі, й ми також. Але в інших речах, ми кращі за них. Чесно.

Що треба знати до придбання першої механічної клавіатури

Ця стаття орієнтована на людей які обирають свою першу клавіатуру. Тут ми розглянемо основні речі на які варто звернути увагу при виборі першої клавіатури. Що реально важливо, а на що можна заплющити очі. Тут ми не будемо розбирати усі існуючі розкладки та формфактори клавіатур. Лише подивимось за що варто заплатити, а за що — по бажанню. Після цієї статті залишиться обрати лише колір клавіатури:)

Розмір клавіатури

Перше з чого повинен починатися вибір вашої нової клавіатури це її розмір. Це рішення залежить від двох факторів: розмір вашого стола, та задачі, які плануєте виконувати з клавіатурою.

Якщо ваші задачі максимально різноманітні, а стіл ледь менший за кімнату, то варто придивитися до повнорозмірних моделей.

Звикли до повнорозмірної, але забули коли останній раз користувались нампадом, а для мишки з низьким сенсом не вистачає місця? TKL чекає на вас.

Якщо ваше зайняття виключно HJKL-кодінг або WASD-геймінг, то 60-65% може бути кращим вибором. Можливо ви звикли до клавіатури ноутбука, відбитком якої є 75%-ва клавіатура? Такі теж є. Ну і звісно, не забуваємо про персональні преференції. Якщо вам до вподоби маленькі компактні клавіатури, але переймаєтесь, що буде не зручно, або будете обмежені у функціоналі, то не варто. Будь-яка компактна клавіатура має такий самий функціонал, як і повнорозмірна, просто деякі функції сховані у другий шар, користуватись яким не важче ніж поставити знак оклику за допомогою клавіші Shift.

А зараз познайомимось з кожним розміром ближче.

Повнорозмірна • Full-size • 100%-ва клавіатура

Звичайно, можна так і казати "повнорозмірна фулсайз стовідсоткова клавіатура" але і з першого разу зрозуміло про що річ. Тим більше саме цей розмір виникає перед очима, коли хтось каже "клавіатура". Отже, ці клавіатури мають все що потрібно та для всього є звичні кнопки. Працюєте з цифрами? Не любите обмеження? Це ваш вибір. До того ж повнорозмірні клавіатури існують у декількох варіантах. Крім звичної 100%-ї є також 98%-ва (її також іноді називають 1800, на честь Cherry G80-1800) і компактна повнорозмірна завдяки відсутності проміжку між кнопками.

TKL • TenKeyLess • 80%-ва клавіатура

Один із найпоширеніших розмірів і на те є кілька причин.
По-перше, вона круто виглядає. По-друге, відсутність нампаду дозволяє розташувати мишку майже на 10 см лівіше, звучить як щось несуттєве, але це зменшує відстань, необхідну для того, щоб перенести руку з клавіатури і назад, а це змінює вашу посадку за столом на більш ергономічну, зменшуючи навантаження на суглоби.
Прихильники низького DPI мишки оцінять новий простір, який звільниться завдяки відсутності нампада. Тепер можна махати мишкою не побоюючись врізати по клавіатурі.

75%-ва клавіатура

Компактна клавіатура до якої майже не знадобиться звикати. Фішка в тому, що абсолютна більшість ноутбуків використовують клавіатуру саме цього розміру. То ж зовсім нічого дивного в тому, що багато хто збираючи периферію для розширення робочого місця зупиняється саме на звичному 75%-му розмірі.

Є все, що потрібне. І курсори, і F-рядок, і навіть залишки навігаційного кластера. Кращий вибір, коли хочеться покомпактніше, але не залишаючи зони комфорту.

65%-ва клавіатура

Хочете вірте, хочете ні, але одного дня ви виявите 65%-ву клавіатуру на своєму столі. Тому що непристойно красива. Тому що насправді зручна. Тому що можна кинути з собою в рюкзак і раз і на завжди забути страждання за клавіатурою у поїздці.

Якщо ви не тиснете на F-ряд на постійній основі, 65% це ваш мастхев. У цієї крихітки є все, що потрібно втомленому юзеру.

Як показує досвід, усі люди поділяються на дві категорії: на тих, хто не може розстатися з курсорами та тих, хто WASD/HJKL. Але про них нижче.

60%-ва клавіатура

Вітаємо в останньому розмірі, яким можна користуватися, не зламавши пальці. Так, реально можна. Користування такою клавіатурою може принести значні дивіденди, але вимагатиме певного рівня самовіддачі. 60%-ва клавіатура дасть вам можливість натискати будь-яку клавішу або комбінацію клавіш не знімаючи рук з home row, якщо ви багато працюєте з текстом, то це єдина можливість довести wpm до максимальних величин. Якщо ви не мислите себе без ігор де активно користуються мишкою, то без сумніву оціните звільнений простір поруч та можливість розташувати клавіатуру так, як зручно, не звертаючи уваги на розмір стола.Так, звичайно деяких звичок доведеться позбутися, а деякі завести. Але усвідомлення того, що все те, що раніше було розкидано по всьому столу, зараз знаходиться на відстані витягнутого пальця — неоціненно.

Інші розміри

Ми перелічили найбільш поширені розміри. Звісно, особливо серед кастомних, зустрічаються і гібриди, і зовсім маленькі пристрої, і спліти, і орто, і Еліс, і що там ще кому в голову прийде ... Thousands of them! (c) Перерахувати усі неможливо, більш за те, нема на це сенсу. Поки ви будете це читати, хтось знову вигадає новий розмір, та надрукує його на 3D-принтері. До речі, це ще один плюс в скарбничку плюсів механічних клавіатур. Якщо ви не можете знайти ідеальну — зробить її! (Але все ж таки давайте спочатку пошукаємо разом?)
Що ще?
Якщо ви визначились з розміром і свічами, то справа на 90% виконана. Але варто звернути свою увагу ще на:
Hotswap
Наявність можливості швидко замінити свічі це така річ без якої можна спокійно користуватися клавіатурою, але так класно, коли вона є. Необхідність паяти, робить заміну складнішою, але й більш зваженою. Якщо ви любите поекспериментувати та цікавитесь новинками, краще мати клавіатуру з hotswap.
Підсвічування
Скоріш декоративний елемент, ніж функціональний. Рідко, хто користується клавіатурою у повній темряві, світла монітора зазвичай досить, щоб розглянути символи, якщо не володієте сліпим набором. Але виглядає кльово, тому якщо вас не турбує час роботи бездротової клавіатури, то чому ні?:)
Корпус
Клавіатури переважно мають пластиковий або металевий корпус. Товщина матеріалу, товщина плейта, наявність шумоізоляції, ребра жорсткості та форма корпусу — це важливі чинники, від яких залежить, як клавіатура звучить і відчувається. Дуже часто ми бачимо, як масові бренди навмисно економлять на цьому, і в результаті така клавіатура скрипить, хрустить і псує враження від цих чудових пристроїв.
Кейкапи
Профіль і матеріал капів це питання смаку і заслуговує на особистий розбір, а ось їх товщина це те, що суттєво впливає на відчуття і звук клавіатури, та на довговічність самих капів. Якщо просто, чим товстіші капи, тим краще. Але капи це така річ, яку дуже легко змінити, головне пам'ятати про розкладку клавіатури.
Розкладка
Розташування й розмір клавіш на клавіатурі називається розкладкою. Іноді виробники можуть здивувати якимось чудним розміром шифта, або ще якогось модифікатора й тоді дуже важко підібрати капи які підійдуть на цю клавіатуру. Досвідчені дизайнери наборів, та виробники капів намагаються передбачити усі можливі варіанти, але іноді трапляються халепи. Щоб даремно не фруструвати, поцікавтесь наскільки поширена розкладка обраної Вами клавіатури.

І НА ОСТАННЄ — ТРИ ВАЖЛИВИХ СЛОВА
це
Ваша
клавіатура
Напевно, якби усім підходила тільки одна клавіатура, то існував би тільки один варіант. Але їх існує безліч і на початку можна легко розгубитися, невірно розставити пріоритети, та зробивши невірний вибір — зіпсувати враження про ці чудові пристрої.

Вибір клавіатури може перетворитися на справжнє випробування. Саме цьому ми вже провели величезну роботу та відібрали виробників за яких не соромно. Тому можете спокійно обирати те, що подобається Вашим очам і бути впевненими, що пристрій не розчарує.

Також, хочемо попередити, що ці пристрої викликають залежність і ваше життя може розділитись на до і після механічної клавіатури. Якщо свідомо хочете у цей тріп, то з радістю будемо вашим провідником